Sesje popularnonaukowe

ZAPROSZENIE - Józef Czapski w 25. rocznicę śmierci

DYREKCJA i ZESPÓŁ HUMANISTYCZNY IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu uprzejmie zapraszają na dwugłos poświęcony Józefowi Czapskiemu – w 25. rocznicę śmierci w piątek 12 stycznia 2018 roku o godz. 10:40 w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego ul. Widok 96 A w Kaliszu (sala na piętrze)

Wystąpienia:

  • Józef Czapski - portret artysty – mgr Joanna Kucińska
  • Józef Czapski - świadek wieku, Europejczyk – dr Marek Kozłowski

https://www.facebook.com/4lopaderewski/videos/vb.415583668509519/1682770171790856/?type=2&theater&notif_t=feedback_reaction_generic&notif_id=1515593727685916

 

Sesja popularnonaukowa dot. Piłsudskiego

7 grudnia 2017 r. o godzinie 10:40 mamy przyjemność zaprosić na kolejną sesję popularnonaukową organizowaną w naszej szkole, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu w 150. rocznicę jego urodzin.To jedno z wydarzeń projektu „Wolność”, który rozpoczęliśmy w listopadzie 2017 a zakończymy w listopadzie 2018 roku, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 25. rocznicę istnienia IV Liceum Ogólnokształcącego.

Sesje popularnonaukowe organizowane są w naszym liceum od 1999 roku. Zainicjował je pan dr Marek Kozłowski, który od początku zapraszał do współpracy historyków, polonistów, naukowców i specjalistów z wielu dyscyplin humanistycznych. Gośćmi na spotkaniach są zwykle gimnazjaliści i licealiści z Kalisza i okolic. W naukowych spotkaniach także chętnie uczestniczą władze świeckie i duchowne.

Okolicznościowe wykłady i sesje historyczne w liceum są propozycją dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Spotkania służą innemu spojrzeniu na ważne dla Polski wydarzenia, poszerzają szkolną wiedzę, przybliżają trudne zagadnienia z przeszłości, pozwalają na rozbudzenie historycznych pasji. Prelegenci traktują fakty jako punkt wyjścia do rozważań społeczno-kulturowych, ukazując je we współczesnej perspektywie.

Serdecznie zapraszamy
Joanna Kucińska
Renata Jarentowska
Marek Kozłowski

Nasza szkoła

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie

Wydarzenia

Teatr na Widoku

Wydarzenia w naszej szkole

Jednorazowe i cykliczne
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok