top wolontariat

top absolwenci

Teatr na Widoku

KKI 2018/2019

W mroźną sobotę 15 grudnia 2018 r. podczas VII edycji charytatywnej „Wigilii na kaliskim rynku” 30 uczniów naszej szkoły (pod opieką pani Joanny Dolnej) wyruszyło, by podbić kaliski rynek i zabielić anielskim ubraniem. Był to happening bicia światowego rekordu Guinnessa w liczbie osób przebranych za anioły w jednym miejscu.

Niektórzy zakupili anielskie atrybuty w stoisku Fundacji Bread of Life, a inni wykonali je sami. Nie pobiliśmy wprawdzie rekordu Guinessa, ale okazaliśmy serce i anielską moc czynienia cudów dla niepełnosprawnych dzieci, dla których impreza była zorganizowana.

Niektórzy pomagali przy sprzedaży pluszaczków lub naklejek, inni po prostu chcieli przeżyć coś niesamowitego. Jedno jest pewne - ANIOŁY z IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego były w sile - nawet Pan Prezydent Kinastowski przyznał, że to najlepsze liceum! Jak tylko chcemy to potrafimy się zorganizować i oby tak już nam pozostało!

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie