Historia szkoły

Kronika szkolna

1992

  • Zdzisław Niewiadomski otrzymał nominację na dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego
  • od 28 XI zaczęła działać biblioteka szkolna
  • pod opieką p. Włodzimierza Garsztki i p. Grażyny Sakowicz powstaje Teatr na Widoku

1993

  • projekt filmów o pracy Teatru Ósmego Dnia i spotkanie z aktorami

1994

  • pojawiła się pierwsza oficjalna gazeta szkolna „Wszystko się może zdarzyć”, której opiekunką została nauczycielka języka polskiego – p. Renata Jarentowska
  • p. Elżbieta Śliwa została powołana na stanowisko wicedyrektora
  • rozpoczyna swą działalność Wydawnictwo Szkolne „Widoki”, drukuje tom poezji Tomasza Fijałkowskiego „Fandango” i analogię wierszy licealistów ..Nie mam nic, tylko moje myśli poplątane”

1995

  • otwarto pracownię komputerową
  • siatkarki, podopieczne Zofii Krzykacz, zdobyły tytuł mistrzyń województwa
  • Anna Grodzka, wychowanka p. Teresy Kitt, została finalistką centralnego szczebla X Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Sławomir Piotrowski, wychowanek p. Wojciecha Kosa, zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym

1996

  • powołano Komisję Egzaminacyjną do przeprowadzania pierwszych w historii szkoły egzaminów maturalnych
  • pod opieką p. Katarzyny Fijołek rozpoczął swoją działalność klub Filmowy „Lumieres”
  • Sławomir Piotrowski, wychowanek p. Wojciecha Kosa, został finalistą Olimpiady Informatycznej
  • Michał Kobyłka, wychowanek p. Aldony Pasek, reprezentował województwo kaliskie w II etapie XVII Olimpiady Chemicznej w Poznaniu

1997

  • I miejsce siatkarek, podopiecznych p. Zofii Krzykacz, w województwie
  • Sławomir Piotrowski, wychowanek p. Wojciecha Kosa, został finalistą olimpiady Informatycznej
  • Agnieszka Marrek, podopieczna p. Larisy Kocemby, została laureatką Olimpiady Języka Rosyjskiego

1998

  • Marcin Niewiadomski, podopieczny p. Wojciecha Kosa , zajął II miejsce w Wojewódzkim konkursie Informatycznym
  • Powołano Rzecznika Praw Ucznia. Została nim p. Renata Jarentowska
  • siatkarki, podopieczne p. Zofii Krzykacz, zdobywają mistrzostwo województwa
  • Monika Struglińska, podopieczna p. Katarzyny Rzepczak, została laureatką I Ogólnopolskiej Małej Olimpiady Ekologicznej

1999

  • gościnny występ Teatru Ósmego Dnia ze spektaklem „Piołun”
  • wprowadzono punktowy system oceniania
  • pod opieką. Joanny Kucińskiej uczniowie zaczynają wydawać gazetę teatralną „Garderoba”, powstającą przy współpracy i wsparciu Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego

2000

  • gościnny występ Janusza Stolarskiego z monodramem „ Ecce homo”
  • wyjazd młodzieży do miasta partnerskiego – Preston. Prezentacja premierowego spektaklu „Podbój raju” Teatru na Widoku po angielsku
  • II miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Stronę Internetową „Europe @t school”. Opiekunowie : p. Włodzimierz Garsztka, p. Agnieszka Kos, p. Wojciech Kos
  • na stanowisko wicedyrektora powołano p. Małgorzatę Czelustę
  • powstał Klub Europejczyka „Kwartes”. Opiekunowie: p. J. Niewiadomska, p. A. Kos,
  • p. M. Głowinkowska, p. P. Pawlaczyk, p. M. Młynarczyk
  • Łukasz Ziętek, podopieczny p. Teresy Kitt, został laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu „Język Niemiecki i Ekologia”

2001

  • w „Galerii na piętrze” kaliskiego MPiK-u zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów, wychowanków Katarzyny Fijołek i Włodzimierza Garsztki. W dniu otwarcia wystawy odbyły się wieczór artystyczny pod tytułem „Odkrywanie tajemnic secesji”
  • otwarcie pracowni internetowej
  • siatkarki, podopieczne p. Zofii Krzyczacz, zdobyły mistrzostwo województwa
  • gościnne występy „Teatru na widoku” w Teatrze „STU” w Krakowie w ramach Festiwalu Teatrów Studenckich „Proscenium”
  • prezentacja spektaklu „Martwe motyle” Teatru na Widoku na zaproszenie Ośrodka Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowcyh

2002

  • Tomasz Jędrzejewski, podopieczny p. Wojciecha kosa, zajął I miejsce w Kaliskim Konkursie Informatycznym
  • Mateusz Hybiak, podopieczny p. Katarzyny Fijołek, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”
  • Mateusz Kędzierski, podopieczny p. Marka Kozłowskiego, zajął III miejsce, a Marcin Nowiński, podopieczny p. Pawła Pawlaczyka, zajął IV miejsce w Wielkopolsce. Obaj dostali się do finału IX Olimpiady Widzy o Prawach Człowieka 2

2003

  • Piotr Jagodziński podopieczny p. Małgorzaty Czelusty zajął VI miejsce w finale konkursu Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu „Pokaż nam język”
  • Mateusz Kędzierski został finalistą Olimpiady Centralnej Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Łukasz Szuławy, Piotr Szeliga, Anna Wojtczak, Karolina wolińska, Anna Bujko, Tomasz Ratajewski zajęli III miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Stronę Internetową Europe @t School Award Scheme 2002/2003 „Children AT Work” – opiekunowie: p. Włodzimierz Garsztka, p. Agnieszka Kos, p. Wojciech Kos
  • Teatr na Widoku zajął I miejsce na regionalnym przeglądzie teatrów ponad gimnazjalnych (nagroda jury profesjonalnego i nagroda jury młodzieżowego) – pokaz spektaklu w ramach 43 Kaliskich Spotkań Teatralnych
  • Michał Liszewski – I Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – ocena bardzo dobra – opiekun: p.Emilia Nadera

2004

  • Wojciech Kupajczyk – I Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – wyróżnienie – opiekun: p. Grażyna Sakowicz-Garsztka
  • Dawid Górecki (2i) = I miejsce w XII Kaliskim Konkursie Informatycznym – opiekun:
  • p. Wojciech Kos
  • Maciej Czaja – laureat Konkursu o Unii Europejskiej
  • Teatr na Widoku wyjechał do Erfutu na Międzynarodowy Festiwal Spektakli Ulicznych; prezentacja spektaklu „Wieża Babel”. Prezentacja pięciu spektakli „Z Księgi Wyjścia” w Pleszewie, Tursku i Warszawie
  • Amadeusz Lisiecki zajął I miejsce w finale Olimpiady naukowej „CyberINDEKS” w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu
  • Marcin Szymoniak, podopieczny Katarzyny Fijołek, zakwalifikował się do etapu centralnego XXVIII Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki
  • Joanna Kasprzak, podopieczna Katarzyny Fijołek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną”

2005

  • Dawid Górecki (3i) – I miejsce w XIII Kaliskim Konkursie Informatycznym – opiekun: p. Wojciech Kos
  • Bartosz Przybylski, Dominki Kolenda, Mateusz Kolasiński, Angelika Gięda, Karolina Tylki, Dominika Nawrocka, Barbara Bujko, Alicja Adamczewska zajęli V miejsce w Międzynarodowym Konkursie na stronę Internetową Europe @t School Award Scheme 2002/2003 „Democracy” – opiekunowie: p. Włodzimierz Garsztka, p. Anieszka Kos, p. Wojciech Kos
  • Szymon Hedzielski – I Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – wyróżnienie – opiekun: p. Lucyna Bojda
  • Barbara Bujko, Jarosław Kończak – II Ogólnopolski Matematyczny Konkurs „Matmix” – wyróżnienie w finale – opiekun: p. Emilia Nadera
  • IV LO zostało laureatem konkursu grantowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Miedzy styczniem a majem 2005 roku realizowano w ramach programu „Równać szanse” projekt pod nazwą Coolturalny Festival Shtuky
  • Wydawnictwo książkowe dokumentujące Coolturalny FESTIVAL Shtuky, przygotowane przez Katarzynę Fijołek, zdobyło II Nagrodę w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie

2006

  • Agnieszka Mielcarek, podopieczna Katarzyny Fijołek, zakwalifikował się do etapu centralnego XXX Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki
  • Joanna Machowczyk 2d – I miejsce w konkursie „O laur najlepszego recytatora” – opiekun: p. Joanna Kucińska
  • Marta Karczewska 2d – finalistka III Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi przeciwko patologiom społecznym” – opiekunowie : p. Katarzyna Cabaj
  • I miejsce w Kaliszu w piłce nożnej chłopców – awans do Półfinału Regionu – opiekun: p. J.Pudełko
  • II miejsce w Półfinale Regionu – awans do Finału Regionu – opiekunowie: p. J. Pudełko
  • III miejsce w Finale Regionu – opiekunowie: p. J. Pudełko
  • II miejsce w Mistrzostwach Kalisza w piłce koszykowej chłopców – opiekun: p. P. Kintzi
  • I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców – opiekunowie: p. M. Szczepanowska i p. J. Pudełko
  • III miejsce w Mistrzostwach Kalisza w piłce siatkowej chłopców – opiekunowie: p. E. Cieślak
  • Małgorzata Adamczewska – I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w L.A – 200m - opiekun: p. M.Szczepanowska
  • Patrycja Macianek – II miejsce w Mistrzostwach Kalisza w L.A – 200m – opiekun: p. M.Szczepanowska
  • Michał Miłek – III miejsce w Mistrzostwach Kalisza w rzucie oszczepem – opiekun: p. J.Pudełko
  • Grzegorz Janicki – I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w rzucie dyskiem – opiekun: p. J.Pudełko
  • III miejsce w Mistrzostwach Kalisza w piłce siatkowej dziewcząt – opiekunowie: p. Z. Krzykacz
  • Mateusz Kaźmierczak – I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w L.A – 1500m – opiekun: p. J. Pudełko
  • Adrian Dolata – II miejsce w Mistrzostwach Kalisza w L.A – 1500m – opiekun: p. J. Pudełko
  • Julita Jaroszewska – I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w L.A – 1500m p. M. Szczepanowska
  • Monika Fic – II miejsce w Mistrzostwach Kalisza w L.A – 1500m – p. M. Szczepanowska
  • Magdalena Wojcieszak – I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w szachach – XI miejsce w Finale Wojewódzkim – opiekunowie: p. M. Szczepanowska
  • II miejsce w Mikołajkowym Turnieju w piłce nożnej halowej – opiekunowie: p. J. Pudełko
  • I miejsce w lidze piłki siatkowej chłopców o Puchar Prezydenta Kalisza – opiekun: p. E. Cieślak

2007

  • Dominik Kolenda, Agnieszka Platt zajęli I miejsce w konkursie PCK na stronę internetową pt.: „Nasi uczniowie i nauczyciele oddają krew” – opiekunowie: p. Agnieszka Kos, p. Wojciech Kos

Nasza szkoła

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie

Wydarzenia

Teatr na Widoku

Wydarzenia w naszej szkole

Jednorazowe i cykliczne
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok