Home
images/esport189102.png

Dziennik

Wolontariat

top wolontariat

Absolwenci

top absolwenci

Teatr na Widoku

KKI 2018/2019

MIASTO KALISZ jest współorganizatorem zawodów, które odbędą się 23-24 listopada br. (sobota/niedziela) w Hali Arena, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 22-24.

WSTĘP WOLNY!!! ZAPRASZAMY!!!

Składanie wiązanki kwiatów, wykład o historii Ignacego Jana Paderewskiego, uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych - tak IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu obchodziło 8 listopada Dzień Patrona szkoły.

Obchody Dnia Patrona w IV LO rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia zniczy przez dyrektor szkoły - panią Izabelę Kotkowską oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki - panią Grażynę Dziedziak, pod pomnikiem upamiętniającym czyny Legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu prof. Michała Jarneckiego - historyka, naukowca i podróżnika, który przedstawił historię słynnego kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego.

Jednocześnie w ramach obchodów Dnia Patrona odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów IV LO. Po złożonej przysiędze uczniowie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicz pod pomnikiem Legionistów.

- Pierwotnie nasza szkoła była IV Liceum Ogólnokształcącym. Staraniem Pana dyrektora Niewiadomskiego w 2002 roku społeczność szkolna, czyli nauczyciele i uczniowie wyłonili naszego patrona. Było ich dwóch - Królowa Jadwiga i Ignacy Jan Paderewski. Cała społeczność postawiła na tego wspaniałego człowieka, który był wybitny pod każdym względem. Przeżywał on wiele trosk i kłopotów jako polityk i jako muzyk, pianista. Ten budynek w danym momencie nabrał większego znaczenia, bo w końcu mieliśmy swojego patrona. Od momentu kiedy pojawił się sztandar patrona w naszej szkole, rozpoczął się pełny ceremoniał szkolny. Uczniowie przysięgają na wspaniały sztandar, wspaniałego człowieka - mówiła Izabela Kotkowska, dyrektor IV LO.

 

fot. Błażej Krawczyk

 https://calisia.pl/iv-lo-obchodzilo-dzien-patrona-zdjecia,24800

72874780 478285809563904 7524543872345571328 n26 pażdziernika 2019 r. na Głównym Rynku w Kaliszu odbył się festyn ekologiczny, podczas którego zostały rozstrzygnięte konkursy ogłoszone przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza. 

W konkursie "ECO ART", skierowanym do uczniów szkół średnich na najlepszą pracę plastyczną o tematyce niskiej emisji, energii odnawialnej i segregacji odpadów wzięły udział trzy uczennice z kl. 2b1: Marta Mirek, Wiktoria Mróz i Oliwia Niezgoda. 

Dziewczyny (pod kierownictwem pani Joanny Kucińskiej) zdobyły 1. miejsce (Marta Mirek) i 3. miejsce (Oliwia Niezgoda) oraz cenne nagrody dla szkoły:

- dwa zestawy do badania powietrza

- zestaw do sprawdzania kwasowości gleby i wody, a przede wszystkim 1500 złotych na sadzonki, dzięki którym będziemy mogli upiększyć otoczenie naszej szkoły.   

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

75041752 978902429131464 788048064123240448 n

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019-20 znajduje się w zakładce "Dla ucznia".

Podczas tegorocznej edycji konkursu nasze liceum zaprezentowało film „Will be fine”. Pomysłodawczyniami i opiekunkami artystycznymi zespołu były: p. prof. Katarzyna Kęsikowska i p. prof. Joanna Kucińska. W realizację zaangażowali się uczniowie z 3D (Michalina Dolna, Michał Stencel, Bartosz Guziołek) i z 1B1 (Julia Walczak, Marta Mirek, Emilia Strupczewska) oraz gościnnie wystąpił Jakub Dolny. Kwestie techniczne nadzorowała nasza absolwentka, Gabriela Jaśkiewicz.

Nasza szkoła

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie

Wydarzenia

Teatr na Widoku

Wydarzenia w naszej szkole

Jednorazowe i cykliczne
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok