Home
images/Poranek_Wigilijny/IMG_20191220_075840.jpg

Dziennik

Wolontariat

top wolontariat

Absolwenci

top absolwenci

Teatr na Widoku

KKI 2018/2019

Jak zmieniał się Kalisz na przestrzeni wieków? Które miejsca zmieniły całkowicie swoje oblicze, a które możemy dziś tylko i wyłącznie oglądać na starych fotografiach? O historycznych przemianach naszego miasta opowiadała podczas swojej prelekcji pani Monika Sobczak-Waliś – kierownik Działu Zbiorów Specjalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, historyk, regionalistka, członkini Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu oraz Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Wykład, który miał miejsce 25 lutego 2019 r. w murach IV LO, został wzbogacony kopiami najstarszych fotografii Kalisza, pochodzącymi z „Albumu de Kalisch” Jana Wilhelma Diehla. Pokaz multimedialny wywarł ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej młodzieży.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądały wszystkie najważniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta, tj.: ratusz, teatr, park miejski, cerkiew, kościoły czy obiekty handlowe. Prelekcja była także okazją do prześledzenia bogatej historii grodu nad Prosną i znalezienia odpowiedzi na pytania: Skąd wzięła się nazwa alei Wolności? Kto i kiedy założył kaliski park miejski? Co znajdowało się kiedyś w miejscu dzisiejszej Galerii Tęcza i Amber? Gdzie znajdowała się „wielka dziura”?

Spotkanie zakończone zostało fotograficznym mini-quizem, podczas którego uczniowie odgadywali nazwy najważniejszych miejsc, związanych z historią miasta.

W pokazie uczestniczyły klasy: 2be, 2c i 1c.


Spotkanie zostało zorganizowane przez pana Michała Lewandowskiego oraz bibliotekę IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu.

Nasza szkoła

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie

Wydarzenia

Teatr na Widoku

Wydarzenia w naszej szkole

Jednorazowe i cykliczne
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok