Home
images/Poranek_Wigilijny/IMG_20191220_075840.jpg

Dziennik

Wolontariat

top wolontariat

Absolwenci

top absolwenci

Teatr na Widoku

KKI 2018/2019

20 listopada 2018 r. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego po raz kolejny zachęcali widownię do przeczytania wybranej pozycji literatury brytyjskiej i amerykańskiej podczas konkursu Booktalking organizowanego przez II LO w Poznaniu. Do konkursu zgłosiły się 23 zespoły z całej Wielkopolski. Uczestnicy oceniani byli przez profesjonalne jury w składzie:  prodziekan do spraw studiów niestacjonarnych i podyplomowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przedstawiciel Wydawnictwa Pearson oraz doradczyni metodyczna Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Naszą szkołę reprezentowały dwie ekipy, obydwie stawiły czoło klasyce literatury obcojęzycznej, prezentując  profesjonalną grę aktorską oraz bardzo wysoki poziom praktycznego zastosowania i znajomości języka angielskiego w mowie.  

Zespół złożony z Michaliny Dolnej, Bartosza Guziołka (3d), Julii Walczak (1b1) pod opieką pań Katarzyny Kęsikowskiej i Joanny Kucińskiej zaprezentował „Burzę” Williama Shakespeare’a. Przedstawienie esencji dzieła dramaturga ze Stratfordu z wykorzystaniem nowoczesnych środków audiowizualnych, nowatorskie rozwiązania sceniczne i współczesne analogie sprawiły, że „Burza”  wywalczyła II miejsce.  

I miejsce zajęła ekipa w składzie: Daria Kurczewska i Michał Stencel (3d) wraz z Martą Mirek (1b1) pod opieką pań: Katarzyny Kęsikowskiej i Joanny Dolnej, przedstawiając „Doktora Faustusa” Christophera Marlowe’a. Dylematy tytułowego bohatera, które pomimo upływu czasu nie są obce również współczesnemu człowiekowi, zaskarbiły sobie serca jury. Monolog Faustusa, dialog pomiędzy aniołem i diabłem toczącymi spór o duszę bohatera sprawiły, że Faustus  został uznany za inscenizację godną I miejsca.

Na sukces obu przedsięwzięć – poza aktorami, którzy grali po kilka ról oraz ich opiekunkami, które służyły wiedzą i doświadczeniem, zapracowała także ekipa techniczna („Doktor Faustus” – Aleksander Bartosik 3d i Weronika Samulak 1b1, „Burza” - Aleksander Bartosik 3d), bez której efekt końcowy nie byłby tak spektakularny.

Nasza szkoła

Szkoła latem

Nasza szkoła w obiektywie

Wydarzenia

Teatr na Widoku

Wydarzenia w naszej szkole

Jednorazowe i cykliczne
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok